Osu och hej!
Nu är det dags för sommarläger!
Läs inbjudan nedan från Herish senpai noga men följande punkter är extra viktiga:
Lägret pågår 31 juli till och med 4 august 2025.
Torsdag 31 juli tränar endast barn/ungdomar (upp till 18 år).
Anmäl dig snarast men senast 20 juli.
Skicka anmälan till mattias.ohden@gmail.com. Ange
- Namn på deltagare
- Om deltagaren är ett barn/ungdom 10-18 år, meddela om han/hon övernattar eller inte
- Ange eventuella allergier eller matpreferenser
Meddela om du inte kan delta alla dagar
Lägret kostar 300 kronor för medlemmar och då ingår allt. Swisha till 070-757 09 60 (Lars Stenberg) med texten "Sommarläger + namn ".
Se hela inbjudan från Herish senpai nedan.
Hej alla
OBS LÄS IGENOM ALLT!!!!
Sommar läger 31 juli- 4 augusti
Viktigt att om du vet att ni ska vara med anmäler ni er snarast då det är mycket som måste planeras inför lägret!!!
Dags för sommarens läger 31 juli- 4 augusti är tiden, det är först till kvarn som gäller! Kostnad för lägret är 300kr/person för klubbens alla medlemmar och 500kr/person för icke medlemmar, i priset ingår middag för barnen som sover över på torsdag fredag, lördag och söndag, och frukost fredag ,lördag, söndag och måndag.
Lunch fredag, lördag, söndag och måndag till alla som är med på lägret!
Anmälan sker genom och kommentera att du/ni kommer och gör betalningen samtidigt!
Pengarna swichas till Lars Stenberg på
nr 070-757 09 60 endast när betalningen kommer in har du/ni eran plats garanterad!
Lägret är för alla klubbens medlemmar kickboxning, jujutsu, kali demano och karaten! Alla klubbens medlemmar är välkomna.
Ingen specifik grad krävs (karaten) alla är välkomna!
Mattias Öhden va snäll och sprid info till karaten tack!
OBS! För övernattning 10 år och uppåt! Enligt överenskommelse med senpai Herish
Under lägret kommer vi träna på matcher i dom olika grenarna, samt vi kommer och ha minami fight day plus kata tävling, alla får delta i både kata och fight om man vill eller bara fightas eller kata det är frivilligt. Jag kommer och gå igenom hur det kommer och vara när vi ses i dojon. Har du frågor om kata tävlingen eller minami fight day kom fram till mig och ställ frågan!
Vi kommer och ha massor med roliga aktiviteter plus utomhusaktiviteter, all information om var dag på lägret går vi igenom med detaljer på första läger dagen!
OBS!
Lägret börjar på torsdag kl 17:00 bara för barnen och dom av barnen som sover över med lite lekar och aktiviteter för barnen två timmars pass kör vi och sedan blir det aktiviteter för barnen som sover över efter middagen, middag och snacks och allt vad det innebär kommer och bjudas på till dom som sover över! Lägret för resterande börjar fredag kl: 11.00 och 11.00 första passen börjar alla andra dagar
På lägret kommer vi och ha fighting träning, teknik träning, domar träning, coach träning och mycket annat också, detaljerna går vi igenom för hela lägret på fredagen/ lördag när lägret startar.
Det blir övernattning på klubben för barnen torsdag till måndag för dom som vill man behöver inte sova över om man inte vill! OBS! Åldersgräns 10 år plus måste vara ordentligt och klara sig själv!
Ni som ska övernatta måste meddela innan inget man bestämmer på plats!
Att tänka på ha med dig ombyte, rena och fräscha tränings kläder, se till att du är frisk sov bra och kom utvilad till lägret det kommer och bli mycket träning! Extra kläder.
Jag, och Emma som alltid kommer och köpa mat Och dricka så det finns till alla på klubben frukost till barnen som övernattar och dom vuxna som gör det också och hjälper till. Är det nåt speciellt du tycker om ta med dig det.
Vi är som vanligt tacksamma och uppskattar om några eldsjälar bakar eller det ni kan bidra med!
Har ni några allergier skriv det tack så jag vet vad jag ska tänka på när jag handlar tack
Lista för dom som övernattar sovsäck eller madrass kudde sov kläder tandborste tandkräm ja vad vet jag gossedjur det ni brukar ha!
Har ni frågor ställ dom så slipper ni undra!
Tränings kläder OBS så du har för alla passen
Sov kläder
Tränings utrustning
Benskydd handskar susp tandskydd ja allt som har med träning och göra ta med det.
Ni som övernattar kom lite tidigare så vi kan ställa ordning era grejer innan lägret börjar
Har ni frågor ställ dom till mig, Mattias, Samuel, Angelika eller Lars !